کد خبر: 518141 A

در چهار ماهه نخست سال 96 صورت گرفت؛

حجم معاملات صورت گرفته در بورس کالای منطقه آزاد انزلی در چهار ماه ابتدایی سال جاری 41 رشد داشته است.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی و به نقل از  مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، حجم معاملات صورت گرفته در بورس کالای این منطقه در چهار ماه ابتدایی سال جاری 41 رشد داشته است.

براین اساس از ابتدای فروردین ماه سال 96 حجم معاملات انجام شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی به 7617 تن افزایش یافته و این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 5393 تن بوده است.

از سوی دیگر؛ در چهار ماه اول سال جاری ارزش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی به 89665 میلیون ریال افزایش یافته که در مقایسه با 79000 میلیون ریال چهار ماهه نخست سال گذشته بیانگر رشد 14 درصدی در ارزش مالی معاملات صورت گرفته است.

بنابراین گزارش تنوع کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه از 5 فقره در سال 94 به 7 نوع کالا در چهار ماهه اول سال 95 و در نهایت 11 فقره در سال جاری افزایش یافته که نشان دهنده رشد 57 درصدی است.

کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی مشتمل بر اسید استیک، اوره، زایلین مخلوط، استایرین منومر، دی اتیلن گلایکول، منو اتیلن، اسید ترفتالیک، دی اتانول آمین، کریستال ملامین، سود کاستیک ، بنزن و سایر محصولات از سوی کارگزاران فعال در بورس کالای منطقه بوده که از سوی شرکت ها مورد معامله قرار گرفته است.

گفتنی است رونق فضای‌کسب و کار در سطح منطقه، ارائه بسته‌های حمایتی و تشویقی جهت افزایش بهره‌مندی فعالین اقتصادی و تولیدی منطقه و استان از مزیت های معامله در بورس کالای منطقه،  فعالسازی واحدهای راکد صنعتی و اعمال مزایا و معافیت های قانونی از مهمترین دلایل افزایش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی ارزیابی می شود.

رشد روابط عمومی کسب و کار ملامین ارزش معاملات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر