کد خبر: 518844 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : برخورداری شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان از امکانات زیرساختی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی از میانگین کشوری بیشتر است .

به گزارش ایلنا از رشت، شهیدی با اشاره به رشد 26 درصدی در راه اندازی واحدهای به بهره برداری رسیده در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی گفت: با آغاز به کار و بهره برداری از 167 واحد صنعتی طی چهار سال گذشته، هم اکنون بیش از 800 واحد صنعتی کوچک و متوسط در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی در استان در حال فعالیت هستند.

وی میزان اشتغال در این واحدها را بیش از 13 هزار نفر، عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیز شاهد رشد 14درصدی در میزان اشتغال ایجادی در سطح این واحدها بوده ایم.

شهیدی همچنین از تلاش شرکت شهرک های صنعتی در راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی راکد و نیمه راکد در استان خبر داد و افزود: طی این مدت، 138 واحد صنعتی مجدداً به چرخه تولید بازگشتند که خوشبختانه فعالیت مجدد آنها، برای بیش از یک هزار و 800 نفر اشتغال در برداشته است.

احمدعلی شهیدی در ادامه از ارائه تسهیلات 131 میلیارد ریالی به 97 واحد صنعتی مستقر در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی در قالب طرح ایجاد رونق در صنایع کوچک و متوسط خبر داد.

وی همچنین سیاست های صندوق حمایتی شرکت شهرک ها را گامی برای حمایت از واحد های صنعتی و تامین وثیقه برای دریافت تسهیلات توسط این واحدها عنوان کرد و افزود: در این مدت 148میلیارد ریال ضمانت، از محل صندوق ضمانت سرمایه گذاری برای 16 واحد صنعتی صادر شده است.

وی توجه به حفظ محیط زیست را یکی از اصولی ترین تعهدات شرکت شهرک های صنعتی گیلان عنوان کرد و افزود: برخورداری شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان از امکانات زیرساختی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی از میانگین کشوری بیشتر است و شاهد رشد بیش از 3 برابری اتصال واحدهای صنعتی به سیستم های تصفیه خانه فاضلاب صنعتی بوده ایم.

شهیدی با بیان بهره مندی و اتصال 506 واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی به تصفیه خانه فاضلاب صنعتی تصریح کرد: 64 درصد از مجموع 794 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده در شهرک ها و نواحی صنعتی در گیلان، از سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی برخوردارند و این در حالی است که میانگین برخورداری از این امکانات در سطح کشور 52 درصد است.

وی با اشاره به بهره مندی شهرک های صنعتی شفت، لوشان، انزلی، صومعه سرا، لاهیجان، سیاهکل، تالش و رودسر به سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی، تصریح کرد: هم اکنون در 5 شهرک و ناحیه صنعتی شامل نقره ده آستانه اشرفیه، نالکیاشر لنگرود، کوچیچال فومن، سکام رضوانشهر و سفیدرود رشت تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی در حال احداث است.

وی همچنین تصریح کرد: تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی لاهیجان (مدول2)، خرشک و نواحی صنعتی پرکاپشت آستانه ، آسیابسران املش و اطاقور لنگرود نیز در دست طراحی می باشد.

 

استان گیلان اشتغال سیاست حفظ محیط زیست واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر