کد خبر: 518875 A

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت گفت: آتش نشانان و تیم های امداد و نجات سازمان آتش نشانی رشت در چهار ماه سال جاری بالغ بر ۱۶۴۴ مورد حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی به شهروندان ارایه دادند.

به گزارش ایلنا از رشت، شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه در چهار ماهه نخست سال جاری شاهد ۹۱۲ مورد آتش سوزی بوده ایم افزود: آتش سوزی علفزارها و ضایعات با ۱۳۶ درصد افزایش و حریق منزل مسکونی با ۱۱ درصد کاهش نسبت به مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۰۳ و  ۱۵۲ مورد بوده است.

وی با اشاره به افزایش چشم گیر و بی سابقه آتش سوزی  علفزارها در سطح شهر رشت ادامه داد: با توجه به شدت یافتن آتش سوزی علفزارها در کنار گرمای هوا و کاهش رطوبت زمین؛ هم اکنون آتش نشانان روزهای سخت بهمراه عملیات های نفس گیری را سپری می کنند.

مومنی در پی سوال مطرح شده در زمینه تامین خسارت افراد حادثه دیده بخصوص در زمینه آتش سوزی منازل مسکونی گفت: از مجموع ۱۵۲ مورد حریق منزل مسکونی در چهار ماه سال جاری؛ تنها ۳۶ خانه ( ۲۳ درصد) دارای بیمه آتش سوزی بوده اند که به شهروندان توصیه می شد از همین امروز به فکر بیمه منازل مسکونی و اماکن تجاری خود باشند تا در صورت بروز حوادث بتوانند راهی برای جبران خسارات داشته باشند.

معاون عملیات این سازمان با اشاره به اینکه آتش نشانان و تیم های امداد و نجات بالغ بر ۷۳۲ مورد حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان رشتی ارایه داده اند، گفت: حوادث مرتبط به بسته شدن درب و آسانسور به ترتیب با ۱۴۴ و ۱۳۸ مرتبه در صدر این حوادث هستند.

مومنی با اشاره به در حال احداث بودن ۳ ایستگاه آتش نشانی در رشت، افزود: از سال ۹۲ تاکنون با توجه به ظرفیت و نیاز شهر رشت شاهد افتتاح ۷ ایستگاه آتش نشانی بوده ایم که با توجه به ساختار و ترافیک های موجود در رشت و ضرورت امداد رسانی سریعتر به شهروندان نیاز به ساخت و افتتاح ایستگاه جدید بهمراه تجهیزات و خودروهای پیشرفته تر وجود دارد.

وی در ادامه پس از اشاره به ۲ هزار و ۳۲۳ مورد فعالیت حوزه پیشگیری سازمان آتش نشانی، افزود: از مجموع فعالیت های این حوزه در چهار ماهه نخست سال جاری بالغ بر یک هزار و ۱۷۲  مورد مربوط به صدور طرح ایمنی ساختمانها بوده و موارد بازدید کارشناسان و صدور پایان نامه ساختمانی، بازدید اصناف و بررسی علت بروز حریق به ترتیب ۸۲۷ ، ۲۳۷ و ۸۷ مورد بوده است.

مومنی در پایان علت ۴۸./. آتش سوزی های مسکونی را اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی برشمرد و توصیه های ذیل را به شهروندان ارایه داد.

 

 

امداد و نجات تلویزیون ذهن سازمان آتش نشانی گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر