کد خبر: 520677 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: تمرکززدایی از باورهای بنیادین آموزش و پرورش است.

به گزارش ایلنا از رشت، مهدی حاجتی در جمع مدیران مدارس ناحیه یک رشت با اشاره به نقش مدیران مدارس در ایجاد تحول در آموزش و پرورش گفت: با وجود حدود 5 هزار مدیر در مدارس گیلان و استفاده از ظرفیت های آنان می‌توان موجبات  پویایی آموزش و پرورش را فراهم کرد.
 
وی تفویض اختیار به مدیران مدارس را مهم دانست وخاطرنشان کرد: با توجه به تنوع مسائل فرهنگی و آموزشی در مناطق مختلف استان، واگذاری امور به مدیران و نظارت مستمر بر فعالیت‌های آنان، همراه با انتخاب مدیران توانمند و خلاق، می‌توان مشکلات آموزش و پرورش را کاهش داد.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: صلاحیت های علمی، اخلاقی ، فرهنگی و همچنین تعامل سازنده با معلمان، دانش آموزان و خانواده ها از ویژگی های مدیران مدارس است که به عنوان بازوهای اجرایی آموزش و پرورش منشأ خدمات فراوانی هستند.
 
حاجتی در ادامه با اشاره به برخی مضایق مالی خاطرنشان کرد: با این وجود بسیاری از مطالبات فرهنگیان از جمله پاداش آخر خدمت بازنشستگان سالهای 93 ، 94 و 95 پرداخت شده است.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش بازنشسته شدن نیمی از فرهنگیان در 9 سال آینده را مسأله مهمی دانست و گفت: برای افزایش کیفیت خدمات ارائه شده در آموزش و پرورش، تربیت نیروی‌انسانی واجد شرایط، یکی‌از دغدغه‌های همیشگی بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت است و در پذیرش نیروهای جدید به این مهم توجه شده است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان ، فرآیند ثبت نام مدارس یکی از مهم ترین کارهای مدیران در این روزها ارزیابی کرد و یادآورشد: با استناد بر قوانین و همچنین حسن رفتار با اولیا دانش‌آموزان می‌توانیم زمینه رضایتمندی مراجعه کنندگان را فراهم کنیم.
آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان مشکلات نیروی انسانی تمرکز زدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر