کد خبر: 527732 A

همزمان با هفته دولت صورت می‌گیرد؛

استاندار گیلان از بهره برداری هزار و 174 پروژه عمرانی و تولیدی کوچک و بزرگ در استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و مزین شدن هفته دولت با نام این شهیدان بزرگوار اظهار داشت : هفته دولت فرصت مغتنمی برای بیان دستاورد و توفیقات دولت به مردم است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها و بارها به دولتمردان سفارش کردند که در فرصت‌های بدست آمده عملکردها را برای مردم بازگو کنید افزود : مردم به دنبال خدمات بیشتر از کارگزاران و دولتمردان هستند و باید در این فرصت‌ها دستاوردها و عملکردها به مردم گزارش داده شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از حضور فعال اصحاب رسانه و مطبوعات و همراهی آنان با مدیران و خدمتگزاران به مردم در جهت رشد و پیشرفت استان و کشور اظهار داشت : الحمدا... در گیلان رسانه ملی و تمامی اصحاب رسانه، مطبوعات و بخش های مختلف خبری تلاش ویژه‌ای را در جهت انعکاس خدمات دولت به مردم داشته که قدردان این عزیزان بوده و تلاش می‌کنیم تا از نظرات آنان در جهت توسعه و تعالی استان بهره گیریم.

وی با بیان اینکه الحمدا... در 4 سال دولت یازدهم، گیلان توانست از فرصت خوب فراهم شده بهره لازم را ببرد افزود : خدمتگزاران و فرزندان این ملت توانستند تا حدی که امکانات و منابع مالی استانی، ملی وسرمایه گذاری خارجی اجازه می داد بهره لازم را در جهت رشد و شکوفایی استان ببریم و کارهای خوبی نیز در این راستا آغاز شده  است که انشاء ا... در دولت دوازدهم با همان قدرت، عزم، جدیت و استواری ادامه خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اظهار داشت : باید شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جامعه را برای ترغیب هر چه بیشتر جوانان به ازدواج فراهم کنیم تا گیلان را از شمار استان‌های پیر به استان‌های جوان کشور تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه تحقق این مهم بخشی مربوط به خادمین این ملت است که شرایط سهل‌تری را برای حضور جوانان در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی فراهم کنند افزود : بخش دیگر نیز عزم جوانان را طلب می‌کند که امیدواریم با تحقق این 2 بخش شرایط بهتری را شاهد باشیم .

استاندار گیلان همچنین با تبریک آغاز به کار دولت دوازدهم اظهار داشت : از همکاری خوب تمامی نمایندگان ، بویژه نمایندگان گیلانی مجلس و از تمامی کسانی که همکاری کرده و شرایطی را فراهم کردند تا رئیس جمهور بتواند باتوجه به شرایط کشور گزینه‌های خود را انتخاب کند و شرایط شروع به کار دولت و وزارت خانه‌ها بدون توقف شکل گیرد قدردانی می کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه باتوجه به تجارب 3 دهه و واقف بدون به اینکه در اواخر کار دولت تا شروع به کار دولت جدید ممکن است فواصلی در امور کاری ایجاد شود که نگذاشتیم این روند در گیلان ایجاد شود افزود : اما در گیلان سعی کردیم از این فرصت بیشتر بهره گرفته و در این ایام سفر معاون اول رئیس جمهور با جمعی از وزرا و معاونین رئیس جمهور جهت پیگیری پروژه‌های استان صورت پذیرفت و حتی توانستیم در این ایام مشکلات چندین ساله استان نظیر سد شفارود را حل کنیم و هنوز نیز این روند ادامه دارد.

 نجفی در ادامه گفت : در این ایام همچنین سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراهی برخی از مدیران عامل بانک‌ها را شاهد بودیم که مباحث آن همچنان ادامه دارد.

وی بهره‌گیری از فرصت تسهیلات اعتباری بانکی در قالب کارگروه اقتصاد مقاومتی، ستاد رفع موانع تولید و کارگروه اشتغال را از جمله دستاوردهای استان برشمرد و افزود : کمتر روزی است که 1 تا 2 جلسه در این بخش نداشته باشیم که با تلاش‌هایی صورت گرفته توفیقات خوبی حاصل گردید و گیلان جزو استان‌های برتر در پروژه‌هایی بهره گرفته و استفاده از فرصت‌های اعتباری در این زمینه شناخته شد.

وی خاطر نشان کرد : همه موظف هستیم در تحقق شعارها و برنامه‌های رئیس جمهور باتوجه به اینکه مردم به آن اعتماد مجدد کردند تلاش کنیم.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : باید با تهیه‌ی تمامی ابزارهای لازم از سوی سازمان ها، وزارتخانه‌ها و بخش‌های استانی در تحقق وعده‌های داده شده گام برداریم.

وی به آغاز به کار دور پنجم شوراهای شهر و روستا از امروز اشاره و اظهار داشت : اولین اقدام شوراها انتخاب رئیس و ترکیب اعضای شورا و انتخاب شهردار است که امیدواریم در انتخاب یک شخص مجرب، پاکدست و امین به خوبی عمل کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : در انتخاب شهرداران در 52 شهر گیلان شوراها از فرصت افراد باسابقه به ویژه جوانان متخصص و بانوان استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه از استان گیلان باتوجه به حجم بالای تحصیلکرده‌های علاقمند و متخصص انتظار بسیار است گفت : امیدواریم در این بخش از پتانسیل بانوان توانمند و جوانان خبره کمال بهره را ببریم.

نجفی به حضور بیش از 141 دهیار زن در روستاهای استان گیلان اشاره کرد و افزود : بحمدا... در اعتمادی که به بانوان در دهیاری‌ها انجام گرفت بسیار موفق عمل کردند که انشاء ا... از فرصت آنان در شهرداری نیز استفاده شود.

وی به توفیق خدمتگذاری خود در یک دوره‌ی 4 ساله در استان گیلان اشاره و اظهار داشت : به عنوان استاندار تمام اهتمام خود را بر این داشتم تا از هر فرصتی برای یک اقدام موثر استفاده کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه رسانه‌ی ملی و دیگر مطبوعات و رسانه ها خدمات دولت را منعکس می‌کنند افزود : این خدمات که در زمان های مختلف ارائه می‌شود ممکن است برای برخی از مخاطبان تکراری و برای بسیاری از آنان جدید باشد.

استاندار گیلان از بهره برداری از یکهزار و 174 پروژه عمرانی و تولیدی کوچک و بزرگ در استان همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت :برای این طرح های آماده بهره برداری یکهزار و 226 میلیارد تومان هزینه شده است .

وی این طرح ها را بیشتر در بخش های صنعت، کشاورزی، گردشگری، عمرانی، آبرسانی ، برقرسانی ، عمران شهری، روستایی، آسفالت راه روستایی، مسکن مهر مدارس و دانشگاه عنوان کرد. 
وی یادآور شد: افتتاح این پروژه ها درحالی صورت می گیرد که دو هزار و 700 میلیارد تومان پروژه نیز فروردین ماه در سفر رئیس جمهوری و تیرماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری در گیلان به بهره برداری رسیده است. 

دکتر نجفی با بیان اینکه از این تعداد پروژه آماده بهره برداری در هفته دولت 116 پروژه با مبلغ 257 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی آماده شده است ، افزود: با بهره برداری از این پروژه ها برای 26 هزار نفر اشتغالزایی می شود.

وی اظهار داشت : در مدت 4 سال بیش از 8 هزار و 40 پروژه عمرانی در قالب صنعت، کشاورزی، گردشگری، خدماتی، شرکت های دانش بنیان، تجاری و بندری به بهره‌برداری رساندیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که کاهش بیکاری جزء اولین اقدامات ما باید باشد افزود : در سالی که بنام تولید و اشتغال نامگذاری شده باید هدف ما همه‌ی ما به سمت توسعه‌ی بخش تولید و اشتغال باشد.

وی شعار هفته‌ی دولت امسال را تدبیر و امید برای تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت : همه‌ی  تلاش‌ها در استان بر این بوده تا فرصت اشتغال را بیشتر فراهم کنیم و این به معنی حل مشکل بیکاری و اشتغال نیست.

نجفی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم به عنوان دومین استان بیکار شناخته شده بودیم افزود : نرخ بیکاری در گیلان در ابتدای دولت در حالی که در کشور کمتر از 11 درصد بود 15.6 درصد اعلام گردید که یکی از نگرانی‌های بنده در قبول مسئولیت استانداری همین موضوع بود.

وی به تلاش های صورت گرفته در کارگروه‌های رفع موانع تولید، ستاد تسهیل سرمایه گذاری و اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطر نشان کرد : فعال نمودن بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، بندری، منطقه آزاد، فناوری‌های نوین و دانش بنیان و رفع مشکلات صنعت از دستاوردهای این کارگروه‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه بحمدا... به صورت میانگین توانستیم هر ساله 1 تا 1.2 درصد نرخ بیکاری استان را کاهش دهیم اظهار داشت : در سال 95 نرخ بیکاری استان به 11.3 درصد تقلیل پیدا کرد و البته در برخی فصول همچون بهار به زیر 10 درصد نیز رسید.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد : افرادی که با اعداد و ارقام سرکار دارند می‌دانند که کاهش 4.3 درصدی نرخ بیکاری چه پیام‌های بسیاری دارد.

نجفی با اشاره به اینکه استان‌ها در بخش های مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند افزود : در بین استان‌های همجوار در شرایط یکسان در سال‌هایی جزء بیکارترین استان بودیم اما در حال حاضر نرخ بیکاری ما بسیار کاهش پیدا کرده است.

وی گفت : کاهش نرخ بیکاری یکی از توفیقات فرزندان این استان در کارنامه‌ی مدیریتی آنان است.

استاندار گیلان اظهار داشت : تمامی این آمارها براساس اعلام مرکز آمار ایران و مرکز پژوهش‌های مجلس براساس شاخص‌های تعیین شده ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش مراجع رسمی خوشبختانه نزدیک به 4 سال است که در بهبود شاخص رونق فضای کسب و کار در سطح کشور مقام اول را دارا هستیم گفت : این رونق کسب و کار باعث شده که سرمایه‌گذاران احساس آرامش کنند.

نجفی با اشاره به اینکه از آرام بودن استان گیلان بر خود می بالیم گفت : این آرامش ناشی از وجود همدلی و همزبانی و تعامل بین قوای مختلف در استان گیلان و همچنین نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است.

وی وجود این آرامش را یکی از عوامل حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی در انتخابات اخیر دانست و افزود : تعداد آرای مردم گیلان به دکتر روحانی جزء استان های برتر بوده که اعتماد مجدد به شعارها و برنامه‌های دولت یازدهم داشتند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه این حضور حداکثری مسئولیت ما را نسبت به مردم سنگین‌تر می کند افزود : رأی بالای 69 درصدی دکتر روحانی و حضور بیش از 83 درصدی باعث می‌شود به نیازها، معیشت و رفاه مردم بیشتر بپردازیم و پاسخگوی آنان باشیم.

وی خاطر نشان کرد : رونق کسب و کار باعث افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی شده است.

استاندار گیلان سرمایه‌گذاری داخلی استان در سال 95  را 5 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : این تعداد در مقایسه با یکهزار و500 میلیارد تومان ابتدای دولت گذشته افزایش محسوسی را نشان می‌دهد که بخش اعظم آن مربوط به استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

وی به مشارکت ویژه و موثر بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های استان اشاره کرد و با بیان اینکه استان گیلان در روند احداث و راه اندازی کارخانجات صنایع سلولزی، HDF ، MDF و آلومینیوم، مس و شرکت‌های دانش بنیان به صورت پایلوت عمل کرده است و این حجم از سرمایه‌گذاری نشان از برگشت اعتماد برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

دکتر نجفی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری منطقه آزاد انزلی و سایر نقاط استان، به پیشرفت‌های این حوزه پرداخت و با بیان اینکه بندرکاسپین نیز به این ظرفیت افزوده است، خاطر نشان کرد : شکوفایی منطقه آزاد انزلی  مرهون تلاش‌، پیگیری‌های مجدانه مدیران دولت در استان بوده است.

وی  اظهار کرد : امروز با ورود بندرکاسپین به عرصه رقابت اقتصاد دریا محور جزء بنادر برتر حوزه دریای خزر محسوب می‌شویم.

استاندار گیلان شرایط امروز استان گیلان را به گونه‌ای تشریح می کند که فرصت احیاء و بازسازی برای بسیاری از حوزه‌های اقتصادی استان فراهم گردیده است.

وی ورود فناوری‌های نوین و تقویت و بکارگیری آنها را اصلی مهم برشمرد و گفت : موضوع منطقه ویژه آستارا نیز که تا 18 سال فقط در حد حرف باقی مانده بود، امروز در ریل قرار گرفته است و از یک آرزوی دست نیافتنی به نتیجه‌ای شیرین بدل شده است.

وی شرکت های دانش بنیان را فرصتی برای بهره‌گیری از ظرفیت نیروی انسانی تحصیل کرده و فنی برشمرد و با بیان اینکه در طول دولت یازدهم 52شرکت تحت عنوان شرکت‌های دانش بنیان استقرار یافته‌اند، خاطر نشان کرد : به امید خدا و براساس برنامه‌های تنظیم شده بنا داریم تعداد این شرکت‌ها تا پایان سال جاری به 100 شرکت افزایش پیدا کند.

 نجفی تصریح کرد : سهم استان گیلان درخصوص پرداخت تسهیلات تکلیفی رونق تولید افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت و سهم استان از تسهیلات یاد شده از 100 درصد به 117 درصد تغییر پیدا کرد.

وی با بیان اینکه یکی از توفیقات دولت اجرای طرح سلامت بوده است، خاطر نشان کرد : استان گیلان در بخش اجرایی بیمه سلامت، پزشک خانواده رتبه اول کشور را حائز گردید و همه مردم توانستند از فرصت بیمه همگانی و تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند؛ البته نارسایی‌هایی وجود دارد اما نباید از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته غافل شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، گذری به وضعیت کشاورزی استان، اشاره‌ای به 2 برف سنگین در عین حال خشکسالی پیش آمده در سال‌های اخیر کرد و گفت : به طور متوسط سالانه 1265 میلیمتر بارش باران داریم اما باز هم گاهاً برای زراعت برنج و سایر اقلام کشاورزی دچار کم آبی هستیم که بخش اصلی این مشکل به عدم مدیریت منابع آبی ناشی از بارش باران بر می‌گردد و در اندیشه بتوانیم با بهره‌گیری از روش‌های نوین و  سدسازی بهره‌برداری لازم را از این نعمت خدایی ببریم.

وی ادامه داد : در این راستا راه‌اندازی و تکمیل پروژه‌های راکد دولت گذشته در دستور کار قرار گرفت و سد پلرود که با گذشت 2 دهه تنها 19 درصد پیشرفت فیزیکی داشت امروز پس از گذر چهار سال از دولت تدبیر و امید به پیشرفت بالای 55 درصد رسیده است؛ فاینانس سد شفارود نیز در همین دولت اجرایی شد و علی رغم اینکه 2 بار مجوز اجرا داشت در دولت تدبیر و امید مورد مطالعه مجدد قرار گرفت تا با کاهش تخریب جنگل ها و درختان شاهد عملیاتی شدن آن باشیم و خدا را شکر امروز 36 درصد پیشرفت دارد.

 نجفی همچنین با اشاره به سد لاسک و دیورش، شرایط را برای اتمام پروژه های مذکور خود توصیف کرد و گفت : در تلاشیم پروژه‌ای تعریف کنیم که دچار مشکلات زیست محیطی نباشد و برای هر پروژه پیوست فرهنگی تنظیم نمودیم؛ هفته آتی نیز پروژه سد لاستیکی در تالش را کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی گذری هم به حوزه پروژه های عمرانی استان طی 4 سال گذشته زد و با بیان اینکه طبق قانون مسئولیت ساخت راه آهن با وزارت راه و شهرسازی و تأمین اعتبار آن با سازمان برنامه و بودجه کشور است خاطر نشان کرد : من از همین استان هستم و نسبت به  زادگاهم دلسوزم  ؛ به همین دلیل در این حوزه حساسیت ویژه بخرج دادیم و تمام تلاش خود را به کار بستیم تا موانع به طور کامل برداشته شوند؛ دیگر چه کار می‌شد انجام شود که نکردیم؛ تمام موانع برداشته شد جز یک مانع تامین ورق برای ساخت یک پل که آن هم به زودی رفع خواهد شد و با حل این مشکل انشاء ا... ظرف 2 ماه پروژه را افتتاح خواهیم کرد.

استاندار گیلان با اشاره به اجرای 2 بخش از آزاد راه قزوین- رشت طی این چهار سال که یکی 3 کیلومتر و دیگری 3.2 کیلومتر طول داشت، خاطر نشان کرد : 8 کیلومتر باقی مانده نیز به زودی اجرا خواهد شد؛ دلیل تأخیر نیز تلاش برای عدم برهم زدن بازار زیتون فروشان شهر رودبار است که پیش‌بینی برای جلوگیری از این اتفاق صورت خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد : برای راه آهن رشت- انزلی نیز برنامه جدی داریم که انشاء ا... محقق خواهد شد؛ اجرای راه آهن آستارا- آستارا جهت اتصال راه آهن جمهوری اسلامی ایران به راه آهن سراسری نیز جزو برنامه ها و حرف‌های همیشگی 2 کشور بوده است که در ادامه روند مدیریت و تصدی دولت تدبیر و امید تلاش خواهیم کرد به نتیجه نهایی و عملیاتی برسیم.

نماینده عالی دولت در گیلان افزایش بهره‌مندی استان در آسفالت راه روستایی از 39.5 درصد به 51.32 درصد، افزایش بهره‌مندی استان در بخش گاز طبیعی روستایی از 63 درصد به 96 درصد، افزایش بهره‌مندی استان در حوزه‌ی آب شرب بهداشتی روستایی از 64 درصد به 76 درصد و افزایش واحدهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید به 65.8 هزار واحد را که 40 واحد از این پروژه مربوط به دولت یازدهم است را از دیگر توفیقات دولت تدبیر و امید در استان گیلان عنوان کرد.

 نجفی گذری به وضعیت چای استان در گذشته زد و با بیان اینکه طی سال‌های قبل از این دولت وضعیت چای به گونه‌ای پیش رفته بود که به شعار انتخاباتی بسیاری از کاندیداها بدل شده بود، در این دولت بیش از 4 هزار هکتار از باغات چای رها شده، احیاء شد و درآمد چایکاران نیز از 70 میلیارد تومان به 234 میلیارد تومان رسید که نشان از پیشرفت 234 درصدی دارد.

وی با بیان اینکه توسعه پرورش ماهی در قفس از برنامه‌های جدی دولت در گیلان است، بر وجود چندین مؤسسه تحقیقاتی بین‌المللی در استان گیلان اشاره کرد و گفت : به طور ویژه درخصوص تاس ماهیان حرف زیادی برای گفتن داریم و در تلاشیم این پروژه مهم اقتصاد مقاومتی استان که در ارتقاء توان تولید نقش اساسی و محوری دارد را هر چه بیشتر تقویت کنیم؛ لازمه آن توجه جدی به موضوع اقتصاد دریا محور است.

استاندار گیلان با بیان اینکه روزگاری به دلیل نداشتن هتل‌های چند ستاره و پیشرفته دغدغه زیادی داشتیم تصریح کرد : امروز نگرانی ما برطرف شده است و در این دولت تعداد واحدهای اقامتی، گردشگری از 1145 واحد به 1748 واحد و تعداد کارگاه‌های صنایع دستی از 46 واحد به 89 واحد رسید.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی نیز پیشرفت خوبی داشیتم و اشتغال زایی صورت گرفته است، خاطر نشان کرد : به زودی اولین برند فرش دست بافت گیلان با نام سوسن چلچراغ را معرفی و عرضه خواهیم کرد.

رئیس شورای تأمین استان گیلان ادامه داد :  در سال‌های پیش از این دولت بعضی  از افراد سیاسی حتی حق سخنرانی در گیلان را نداشتند امروز شرایط به گونه ای است که افراد از جریانهای مختلف  با امنیت کامل و در فضایی منطقی به فعالیت‌های سیاسی و حزبی می‌پردازند.

استاندار گیلان از تداوم فعالیت‌های هنری در گیلان نیز یاد کرد و افزود: تلاش ما ایجاد محیط شاد و پویا برای جوانان با حفظ حرمت‌ها در امنیت کامل است و می‌کوشیم مردم ازاین‌دست فرصت‌ها استفاده کنند.

وی گفت :  تشکیل احزاب و گروه‌های سیاسی استان امروز از 22 حزب در سال‌های قبل 41 حزب افزایش یافته است، تعداد کانون های صنفی و تخصصی در این دولت از 18 کانون به 38 کانون افزایش یافته است؛ تعداد 31 نفر مدیر اهل سنت در سطح استان منصوب شده‌اند که برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی یک بخشدار اهل سنت در بخش حویق شهرستان تالش منصوب گردیده است و تقاضا و تأسیس سمن‌ها 30 درصد رشد یافته است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به موضوع گردشگری و اهمیت این مقوله در ساختار اقتصادی و اجتماعی استان بر لزوم توجه مدیران این بخش تأکید کرد و خاطر نشان کرد : بایستی فضا به سمتی سوق داده شود تا گردشگر ضمن ورود به استان، اقامت کند، پول خرج کند و به چرخه اقتصادی استان کمک کند؛ این رفتار خود به خود توسعه اشتغال در منطقه را به دنبال خواهد داشت.

وی به فرصت استفاده از سواحل نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌کارهای برون رفت از فضای رکود اقتصاد گردشگری استان، اشاره کرد و گفت : سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند یکی از ارکان و بازوان یاری رسان دولت در این امر باشند.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش ضمن گوش دادن به صحبت‌ها و سوالات خبرنگاران اظهار کرد : ما شرمنده مهر و محبت مردم هستیم؛ بزرگترین پشتوانه خدمتی ما همین مهر و محبت مردم است؛ این حمایت و همدلی به رغمی که مردم مشکلاتی دارند وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند و انگیزه پیدا می کنیم با جدیت بیشتری به وظایف خود عمل کنیم.

وی ادامه داد : ما همه وجودمان را برای کار گذاشته‌ایم البته دینی هم به گردن کسی نیست چرا که وظیفه خود را انجام می دهیم، وظیفه داریم از همه فرصت‌ها برای ارتقاء استان بهره بگیریم.

دکتر نجفی وضعیت حمایت از سرمایه‌گذار در استان را روان ارزیابی کرد و با بیان اینکه در به روی سرمایه‌گذاران باز است، خاطر نشان کرد : اگر سرمایه‌گذاری مانعی دید به ما اطلاع دهد تا برخورد لازم با مدیر مربوطه صورت گیرد؛ درخصوص کم کاری در جذب سرمایه گذاری با هیچ مدیری تعارف ندارم و قطعاً برخورد جدی خواهم کرد.

وی با تأیید برخی نارسایی‌های این بخش بر لزوم جلسه و همراهی مردم و سرمایه گذاران تأکید کرد و گفت : برای هر تغییر و تحولی در استان بایستی برنامه محور عمل شود؛ آینده استان روشن است؛ مدیرانی که نتوانند سیاست های دولت را پیش ببرند قطعاً همراه ما نخواهند بود.

 نجفی گفت : آینده گیلان با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در حوزه‌های مختلف به شکوفایی دست خواهد یافت و جزو ۵ استان برتر کشور خواهد بودو فرصت وشرایط کار کردن  در استان روز به روز بهتر می شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه حتی یک مورد یافت نخواهد شد که به دستور من مکان تاریخی‌ای تخریب شده باشد، اظهار داشت : هیچ عملی بدون در نظر گرفتن عواقب احتمالی آن تصمیم صورت نخواهد پذیرفت و رسیدگی به اثار تاریخی از وظایف ما است.

وی تصریح کرد : ما نه به دنبال تمجید هستیم و نه به شایعات و حرف خلاف واقع و تخریب توجهی می‌کنیم؛ فکرمان فقط روی حل مشکلات مردم است.

استاندار گیلان اظهار کرد : ما بدون گرفتن مجوز لازم هیچ پروژه‌ای را کلنگ نمی‌زنیم و اگر کلنگ زدم یقیناً برای تکمیل آن برنامه داریم؛ تمام تلاش ما این است با مردم صادق باشیم؛ قولی ندهیم که عملیاتی نباشد؛ تشخیص مردم از خدمات فرزندان خود درست است؛ مردم ناظر رفتار و اعمال ما هستند؛ از خداوند می‌خواهیم به ما کمک کند بتوانیم همواره براساس مشی خدمت رسانی و برای مردم قدم برداریم و از دعای خیر مردم برای ترقی استان بهره گیریم.

انتخابات دولت رقابت معاون اول رئیس جمهور معاون اول رئیس جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر