کد خبر: 537880 A

به همت دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان؛

در آستانه آغاز سال تحصیلی، بیش از 60 هزار نوجوان گیلانی به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تحت مراقبت بهداشتی قرار گرفتند .

به گزارش ایلنا از رشت، در آستانه آغاز سال تحصیلی و با توجه به هدف دسترسی عادلانه به خدمات درمانی باکیفیت و افزایش پوشش مراقبت ‌های نوجوانان، 63678 نفر نوجوان 5 تا 18 سال دانش آموز و غیر دانش آموز گیلانی در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت 16 شهرستان استان، در تابستان سال جاری، تحت مراقبت ها ی بهداشتی قرار گرفتند.
 
ارزیابی وضعیت تکامل، بررسی وضعیت ایمن سازی و در صورت نیاز انجام واکسیناسیون، مراقبت از نظر بینایی و مراقبت از نظر شنوایی نوجوانان، غربالگری تغذیه و پایش رشد نوجوان، مراقبت پوست و موی نوجوانان از نظر پدیکلوزیس و مراقبت پوست و موی نوجوانان از نظر گال، مراقبت از نظر وضعیت دهان و دندان نوجوانان و احتمال ابتلا به سل و ابتلا به آسم نوجوان، مراقبت از نظر سلامت روان، ارزیابی سلامت اجتماعی، ارزیابی رفتارهای پر خطر مصرف دخانیات و مواجهه با دود آن و مراقبت از نظر فشار خون از جمله اقدامت انجام شده در این برنامه بود.
 
در این خصوص، دانش آموزان پایه های تحصیلی 4 ، 7 و 10 و نوجوانان غیر دانش آموز 9 ،12 و 15 سال شهری و روستایی در سال تحصیلی جاری تحت معاینات غربالگری دوره ای سلامت قرار خواهند گرفت.
پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهری و روستایی واکسیناسیون سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر