کد خبر: 538788 A

همزمان با نخستین روز مهر‌ماه صورت گرفت ؛

رئیس شورای اسلامی شهر رشت همزمان با نخستین روز مهر ماه و آغاز سال تحصیلی جدید در جمع مربیان و دانش‌آموزان هنرستان شهید چمران رشت حضور یافت.

به گزارش ایلنا از رشت،سید امیر حسین علوی در ابتدا با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال تحصیلی جدید با اشاره به اینکه بشر برای رسیدن به پیشرفت مراحل فراوانی را طی کرده‌است اظهار کرد: من نیز در گذشته در همین مدارس به عنوان دانش‌آموز در این صف‌ها می ایستادم و اندیشه‌های فروان و دغدغه هایی در خصوص چگونه گذراندن سال تحصیلی و... داشتم.

 وی با بیان اینکه  یادآوری روزهای تحصیل برایمان شیرین است تصریح کرد: قطعا این گذر زمان برای دانش آموزان امروز هم اتفاق می افتد و در آینده با حضور در دانشگاهها و محیط کار آینده کشور را خواهند ساخت.

علوی با اذعان به اینکه در هنرستان شهید چمران علم و آموزش عملی همزمان ارائه می شود بیان کرد: بشر در هر دوره با یک تکامل روبه رو است و این تکامل در دوران دانش‌آموزی نیز اتفاق خواهد افتاد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت افزود: بسیاری از افراد بنده را به‌عنوان جوانترین رئیس شورای شهر در کشور معرفی می‌کنند  و از این باب که  جامعه به این تفکر رسیده که به جوانان و اندیشه‌های آنان اعتماد می کند خوشحال هستم.

علوی  با بیان اینکه باید قدردان رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم باشیم گفت: امروزه اگر با این امنیت و آسایش خاطر مشغول تحصیل،تدریس و ...هستیم به واسطه جانفشانی‌های دلیر مردانی است که در همین مدرسه‌ها تحصیل کردند و این مدارس نقش سنگر برای تربیت سنگرسازان آینده را دارد.

 رئیس شورای اسلامی شهر رشت بزرگترین رسالت دانش آموزان را تحصیل علم و دانش دانست و تصریح کرد: از بین دانش آموزان امروزی باید چهره‌های نخبه و پرفسور سمیعی‌های آینده... برای خدمت به جامعه پرورش پیدا کنند و این سرزمین به آینده سازان خود نیاز دارد.

علوی با بیان اینکه دانش‌آموزان  باید از ظرفیت‌های امروزه دنیای ارتباطات استفاده کنند گفت: قطعا در آینده از چهره‌های امروزی یاد خواهد شد و امیدوارم در عرصه ها و میادین واقعی کار و عمل شاهد حضور تاثیر گذار دانش آموزان این شهر باشیم.

 در ادامه این مراسم یوسف غلامی مدیر هنرستان شهید چمران رشت هم گفت:امیدوارم با تداوم این همکاریها شاهد اتفاقات خوبی برای آینده سازان شهر باشیم.

دانش آموزان شورای اسلامی شهر شورای شهر مدرسه سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر