کد خبر: 544303 A

فرماندار ماسال خواستار شد:

فرماندار ماسال در جلسه تودیع و معارفه شبکه بهداشت و درمان ماسال خواستار رفع مشکلات بیمارستان رسالت ماسال به ویژه مشکلات اخیر داروخانه این بیمارستان شد.

به گزارش‌ایلنا از ماسال، محمود قاسم نژاد در جلسه تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان ماسال که با حضور معاون اجتماعی و معاون غذا و دارو در دفتر کار فرماندار ماسال برگزارشد با بیان اینکه بحث سلامت در دولت یازدهم از شاهکارهای دولت یازدهم محسوب می شود،‌ افزود: از دید بسیاری از نقادان منصف، عملکرد دولت در حوزه سلامت یکی از شاخص‌های مطلوب دولت تدبیر و امید بوده است که حتی مقام معظم رهبری هم بر این موضوع تاکید داشتند.

وی تداوم طرح تحول نظام سلامت علی رغم همه مشکلات پیش روی سیستم درمان را امری ستودنی دانست،‌ اظهار داشت: بنا به آموزه های اسلامی و ایرانی کمک به مریض و خانواده او در راستای حل مشکلات بسیار حائز اهمیت است و در همین زمینه مقام معظم رهبری نیز تصریح داشته اند که باید بیمار نباید هیچ دغدغه ای جز درمان بیماری خود داشته باشد.

فرماندار ماسال با اشاره به وجود برخی مشکلات در سطح بیمارستان رسالت ماسال از جمله فقدان واحدهای  تخصصی، ابراز امیدواری کرد: با کمک دانشگاه علوم پزشکی و در راستای سیاست های وزارت بهداشت، مشکلات بیمارستان رسالت ماسال نیز حل شود تا از دیدگاه مردم شهرستان ماسال نیز زحمات و تلاش های وزارت بهداشت نیز متبلور و ملموس باشد.

قاسم نژاد لغو پیمانکاری داروخانه ماسال و سرگردانی مراجعان بیمارستان به دلیل این جابجایی را از جمله دیگر مشکلات این بیمارستان عنوان داشت وتاکید کرد: انتظار می رود با جایگزینی سریع امور این داروخانه،  هر چه سریعتر شاهد خدمات رسانی این داروخانه به بیماران این بیمارستان باشد.

وی با تقدیر از تلاش های دکتر یوسفیان در طی دوره مسئولیت خویش، افزود : ایشان از مدیران بسیار خوب شهرستان بودند که همواره در ایفای وظایف و ماموریت هایی که بر عهده ایشان گذارده می شد با کمال تعامل همکاری می کردند و امیدواریم دکتر امیدوار نیز در تداوم راه ایشان همچنان موفق باشند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه سیاست دانشگاه علوم پزشکی پیشگیری از بیماری است،‌ اظهار داشت: بنا به سیاست وزارت بهداشت  به دنبال تقویت و گسترش نظام رجاع  بیماران و اختصاص یک پزشک مخصوص برای هر خانواده هستیم.

علی داوودی ساماندهی اطلاعات بیماران و نظام مند شدن ارجاع بیماران به دکتر متخصص را از جمله مزایای این طرح برشمرد و تصریح کرد: اجرای طرح نظام ارجاع پزشکی حلقه مفقوده نظام بهداشتی و درمانی کشور است.

وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را هدیه مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید عنوان داشت و افزود: اجرای چنین طرحی در هیچ کجای جهان وجود ندارد و وزارت بهداشت علی رغم عدم پرداخت بیمه ها،‌ با اجرای این طرح هزینه ی درمانی عموم مردم را به حداقل پرداختی رسانده است.

در پایان این‌جلسه ضمن تجلیل و اهدای‌لوح تقدیر به دکتر نسیبه یوسفیان، دکتر امیدوار به عنوان رئیس جدید شبکه بهداشت و درمان ماسال معرفی شد. دکتر امیدوار در سال‌های گذشته مدیریت بیمارستان ماسال را برعهده داشت.

بیمارستان تودیع و معارفه شبکه بهداشت و درمان مشکلات ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر