کد خبر: 544550 A

نسبت به ماه قبل رقم خورد؛

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان گفت: در شهریور ماه امسال ۲۸ میلیون و ۴۳ هزار مترمکعب CNG( گاز طبیعی فشرده ) در گیلان مصرف شده است که این میزان رشد ۴/۵ درصدی مصرف CNG را نسبت به مرداد ماه سال جاری نشان می دهد .

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان بیان کرد: میزان مصرف شش ماهه CNGاستان از ابتدای فروردین ماه تا پایان شهریور ماه سال جاری مجموعاً ۱۶۵ میلیون و ۴۳ هزار و ۸۶۶ مترمکعب است . 

علی اصغر عباسی همچنین مصرف روزانه گاز طبیعی در استان گیلان را ۹۲۸ هزار و ۳۴۳ مترمکعب عنوان کرد و گفت :  بالغ بر یک سوم این مصرف در ناحیه رشت ( متشکل از شهرها و بخشهای رشت ، خمام ، پیربازار ، کوچصفهان و شفت ) انجام می گیرد . 

مدیر منطقه گیلان همچنین افزود :  از میزان مصرف ۳۴۸ هزار متر مکعب سوخت پاک در ناحیه رشت، ۲۰۰ هزار متر مکعب مستقیماً در مرکز استان گیلان و از طریق ۱۶ باب جایگاه CNG کلانشهر رشت به مصرف می رسد .

در راستای سیاست‌های دولت و وزارت نفت برای مصرف سوخت پاک و افزایش تعداد جایگاههای CNG تعداد چهار باب جایگاه نیز در شهرهای رشت ( جاده جیرده ) ، کوچصفهان ، رودسر و لنگرود در حال احداث است .
 
استان گیلان دارای ۹۸ باب جایگاه CNG ( ۶۴ باب تک منظوره و ۳۴ باب دومنظوره ) است که در نواحی ۹ گانه (رودبار ، رودسر ، لاهیجان ، انزلی ، تالش ، صومعه سرا ، آستارا ، فومن و رشت ) استان مسئولیت تامین وتوزیع سوخت پاک را به عهده دارند و با افتتاح چهارجایگاه فوق شمار جایگاهها به ۱۰۲ باب خواهد رسید .  

این جایگاه‌ها با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۹۰ درصد همراه بوده و جایگاه لنگرود با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره برداری است که به زودی وارد چرخه سوخترسانی خواهد شد .  

قابل ذکر است که استان گیلان ازنظر تعداد جایگاه‌های سوخت CNG  در بین استان‌های کشور مقام ششم و از نظر مصرف سوخت، درجایگاه هشتم قرار دارد.
 
مهران قاسمی نرگسی، رئیس واحد CNG  شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان ،تعداد جایگاه‌های فعال استان را در حال حاضر ۹۲ باب عنوان کرد و گفت : در روزهای اخیر دو باب جایگاه CNG دیزبن لاهیجان (بدلیل وقوع سیلاب) و مسکن مهر ( به دلیل نصب تقویت کننده فشار) تعطیل بوده که از روز گذشته وارد سرویس شده و از امروز مجدداً تعداد جایگاه‌های فعال منطقه ۹۴ باب خواهد شد .

وی همچنین مشکلات فنی، بدهی گاز و افت فشار را از مسائلی دانست که باعث تعطیلی چهار باب جایگاه CNG استان است و در اینباره گفت: کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با جدیت موارد فوق را پیگیری کرده و برای وارد سرویس کردن چهار باب جایگاه CNG در شهرهای رودسر ، فومن و انزلی درحال رایزنی با طرف‌های مرتبط هستند تا بزودی با حداکثر تعداد جایگاه‌های سوخت‌رسانی انجام گیرد.

استان گیلان پخش فرآورده های نفتی رشد وزارت نفت گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر