کد خبر: 544557 A

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت:

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت گفت: توجه به حقوق کودکان امری مهم و ضروری است که در دین اسلام به آن تاکید فراوانی شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، فاطمه شیرزاد با تبریک به مناسبت آغاز هفته ملی کودک اظهار کرد: به علت تاثیرات خاصی که کودکان در این سنین از جامعه می پذیرند باید در ارتباط با آنان به مباحث رفتاری، گفتاری و... توجه شود و بی توجهی به این مهم می تواند تبعات نامطلوبی در آینده داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه از شناخت حقوق کودک زمان زیادی نمی گذرد بیان کرد: متاسفانه با تمامی ادعاهایی که برخی از جوامع در این خصوص دارند اما همچنان در بسیاری از کشورها شاهد تضییع حقوق کودکان هستیم.

شیرزاد با ابراز تاسف از وضعیت کودکان میانمار تصریح کرد: متاسفانه در طول  تاریخ بارها ظلم و ستم بر علیه کودکان مظلوم اتفاق افتاد و در شرایط فعلی نیز دنیای امروز شاهد اقدامات وحشیانه و غیر انسانی بر علیه مردم میانمار و کودکان بی گناه میانماری می باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با اعلام انزجار از اقدامات غیر انسانی در میانمار گفت: کودکان بی گناه میانمار همه روزه جان خود را از دست می دهند و تمامی این اقدامات وحشیانه با سکوت دنیای استکبار که مدعی حقوق بشر هستند همراه است.

شیرزاد در خاتمه بیان کرد: امیدوارم به زودی با پیگیری جوامع بین المللی جنایتها بر علیه کودکان مظلوم میانمار خاتمه یابد و کودکان تمامی دنیا به دور از دغدغه و نگرانی در امنیت و سلامت رشد و پرورش یابند.

جامعه حقوق شورای اسلامی شهر کودکان دین اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر