کد خبر: 565310 A

رئیس شورای اسلامی شهر رشت مطرح کرد:

رئیس شورای اسلامی شهر رشت مطرح کرد: نهضت جنگل نماد شجاعت، غیرت، مقاومت و استکبار ستیزی مردم رشت است.

به گزارش ایلنا از رشت، سید امیر حسین علوی با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن یازدهم آذر مصادف با سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی اظهار کرد: یازدهم آذر مصادف با سالروز شهادت روحانی مبارز و آزادیخواه میرزا کوچک جنگلی است که در مقابل دولتهای استعمارگر جهان و رضا خان مستکبر به مبارزه برخواست.

وی افزود: این روحانی مبارز در دفاع از حق و ظلم ستیزی بر علیه خیانت‌های رژیم شاهنشاهی قیام کرد و در همین راه نیز به شهادت رسید.
 
علوی با اشاره به اینکه دوران استبداد رضاخانی ، دوران ترس و خفقان بود تصریح کرد: در دورانی که تمام کشور از ترس‌استبداد و اقدامات ظالمانه و دیکتاتورمنشانه رضاخان در سکوت و خفقان فرو رفته بود، روحانی مبارز میرزا کوچک‌جنگلی ندای حق طلبی، عدالت و مقابله با استبداد را سر داد و دلیرانه تا آخرین قطره خونش در راستای تحقق این اهداف مقدس تلاش کرد.
 
وی با بیان اینکه آوازه دلاوری‌های میرزا کوچک و یارانش تنها به رشت و گیلان ختم نمی‌شود گفت: رهبر معظم انقلاب در خصوص میرزا کوچک جنگلی و اهمیت نهضت جنگل می فرمایند: میرزا کوچک شجاع جنگلی، یک نمونه و یک اسطوره است.
رئیس‌شورای اسلامی شهر رشت با اذعان به اینکه مردم رشت و گیلان همواره در دفاع از حق و مبارزه با ظالمان در صف نخست قرار دارند بیان کرد: امام خامنه‌ای در سخنانی در جمع مردم گیلان فرمودند" مردم گیلان همواره پرچمدار مبارزه با استعمار و استبداد بوده اند و میرزا کوچک خان جنگلی نمونه بارز آن است .
 
علوی با گرامیداشت یاد و خاطره میرزا کوچک و شهدای نهضت جنگل افزود: مردمان دیار میرزا همواره ندای حق طلبی شان بلند است و برای حفظ عزت و استقلال ایران اسلامی همواره آماده به خدمت هستند و این مهم در تمامی ادوار این کشور بالاخص پس از پیروزی انقلاب اسلامی به وضوح نمایان بوده و اهدای هشت هزار شهید دفاع مقدس تائیدی بر این ادعا است.
 
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خاتمه گفت: امروزه هم مردمان رشت در راستای حفظ اسلام و انقلاب با تمام توان خود در مقابل ظلم و قلدری مستکبران دنیا تحت فرامین رهبر عظیم الشان انقلاب ایستاده اند و شهدای مدافع حرم مهر تائیدی بر این ادعا هستند.
استکبار جنگل دفاع مقدس شورای اسلامی شهر استعمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر