کد خبر: 565432 A

اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان اعلام کرد:

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: جشنواره هنری شاهد و ایثار گیلان تا پایان آذرماه تمدید شد.

به گزارش ایلنا از رشت، روابط‌عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌گیلان گفت: اولین جشنواره هنری شاهد و ایثار در استان گیلان با هدف خلق آثار هنری مطلوب در عرصه ایثار و شهادت، شناسایی هنرمندان علاقمند در حوزه ایثار و شهادت، ایجاد فضای همکاری با هنرمندان عرصه ایثار و شهادت و در رشته های شعر، نقاشی، عکاسی و خوشنویسی، برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان در رشته عکاسی می‌توانند با موضوعات (منتظرت بودم: تصاویر مربوط به ورود آزادگان) - (عشق تا بی نهایت: تصاویر پرستاری از جانبازان در منزل، آسایشگاه) - (فراموشت نمی کنم: ویژه تصاویر دیدار از والدین معظم شاهد) - (شعار سال: جانبازان، اشتغال و تولید) در این مسابقه شرکت کنند. که  هر عکاس می‌تواند در هر بخش حداکثر پنج تک عکس رنگی یا تک رنگ ارسال کند.

در رشته خوشنویسی نیز شرکت‌کنندگان باید آثار خود را برگرفته از وصایای شهدای گیلان، اشعار شهدای گیلان، مناجات شهدای گیلان و جمله ادبی با مضمون سپاس و تقدیر از همسران شاهد و ایثارگر استان انتخاب کنند و هر خوشنویس می‌تواند در هر بخش حداکثر ۵ اثر ارسال کند.

همچنین در بخش شعر نیز که با موضوعات شهدای مدافع حرم و شهدای منا برگزار می‌شود، آثار باید بصورت فایل World با اندازه ١٤ و قلم B Nazanin ارسال شود.

رشته نقاشی هم با موضوعات؛ ایثار، عاشورا، توسل برگزار می‌شود که موضوع و تکنیک آزاد است و اثر می‌تواند نقاشی،  چاپ دستی، کلاژ، طراحی و... باشد.

همچنین هر متقاضی می‌تواند حداقل ۲ و حداکثر پنج اثر خود را فقط در یکی از رشته های یاد شده جشنواره به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

بر اساس این گزارش؛ ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره که از اول مردادماه سال جاری آغاز شده است تا سی ام آذرماه ادامه دارد.

علاقه‌مندان آثار خود را به نشانی فضای مجازی navideshahedgilan_admin@ و یا به نشانیnavideshahedgilan@gmail.com و یا isaargilan١٣٩٦@gmail.com ارسال کنند.

همچنین شرکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره های ٠١٣٣٣١١٤٦٤٠ و ٠٩٣٦٠٣٦٧٧١٩ تماس حاصل کنند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایثار و شهادت شعر والدین ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر