کد خبر: 570398 A

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد :

وزیر جهاد کشاورزی از ممنوعیت واردات برنج تا زمان حصول اطمینان کامل از تعادل در بازار خبر داد و افزود : از اوایل شهریور واردات برنج به کشور متوقف شده و ثبت سفارش نیز انجام نگرفته است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمود حجتی در حاشیه بازدید از پروژه‌های  بخش کشاورزی استان در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به برنامه ریزی دولت جهت صیانت از تولید ملی اظهار داشت:دولت به گونه‌‍ای برنامه‌ریزی کرده تا از تولیدات کشاورزی داخل همانند محصول استراتژیک برنج که مهم‌ترین محصول استان‌های گیلان و مازندران است، حمایت شود.

 وی با اشاره به توقف واردات برنج از چهار ماه گذشته تا به امروز اظهار داشت: تا زمانی که بازار برنج از رکود خارج نشود، ثبت سفارش واردات انجام نمی شود.

وزیر جهاد کشاورزی از ادامه ممنوعیت واردات برنج تا زمان حصول اطمینان کامل از تعادل در بازار خبر داد و افزود:از اوایل شهریور واردات برنج به کشور متوقف شده و ثبت سفارش نیز انجام نگرفته است .

وی باتأکید بر ضرورت ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا محصولات کشاورزی افزود: برای برقراری تعادل باید محصولات تولید داخل  بتوانند از نظر تقاضا کشش قابل قبولی داشته باشند.

حجتی همچنین به رکود یک ماهه بازار داخلی نیز اشاره کرد و یادآورشد: بر همین اساس ممنوعیت واردات برنج را تمدید کردیم و تا زمان حصول اطمینان کامل از ایجاد تعادل در بازار این ممنوعیت وجود خواهد داشت.

 

برنج جهاد کشاورزی واردات واردات برنج برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر