کد خبر: 577149 A

مصطفی سالاری مطرح کرد:

استاندار گیلان گفت: تضارب آراء در قالب‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای ترقی و پیشرفت جامعه نیاز است.

به گزارش ایلنا از ماسال، مصطفی سالاری در مراسم تودیع فرماندار و معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان ماسال گفت: آنچه بیش از پیش نیازمندیم وحدت همه‌ نیروهای دلسوز به نظام برای خدمت به مردم است.

وی با اشاره به اینکه همه‌ ما با واسطه منتخب ملت هستیم، خاطرنشان کرد: هیچ کارگزاری نمی‌تواند بگوید به مردم وابستگی ندارد بلکه اختیارات اداری ما نیز برگرفته از مردم است.

نماینده‌عالی دولت در گیلان با بیان اینکه همه مردم علاقه‌مند جامعه، انقلاب و نظام خود هستند، اظهار داشت: در این میان وجود تضارب آراء مایه پیشرفت جامعه می‌شود و نباید در این مسیر افراد را با بلوک‌بندی از یکدیگر جدا کنیم.

وی با بیا اینکه اگر تفکر و اندیشه‌ همه‌ ما یکسو باشد به هیچ وجه روبه جلو نمی‌رویم، گفت: تضارب آراء در قالب‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای ترقی و پیشرفت جامعه نیاز است.

استاندار گیلان اظهار داشت: هیچ‌یک از دستگاه‌ها، احزاب و گروه‌ها خارج از نظام نیستند و دل‌شان برای این انقلاب می‌سوزد.

وی سهم مردم گیلان را در عرصه‌های انقلاب بسیار بالا و مؤثر دانست و افزود: همه‌ ما برای صیانت از انقلاب باید برای مردم خدمت کنیم.

 سالاری با اشاره به اینکه هر یک از مسئولین و نظیر یکایک افراد جامعه به طرق مختلف می‌توانند به پیشرفت جامعه کمک کنند اظهار داشت: تصمیمات دستگاه‌های مختلف در زندگی روزمره مردم تأثیر مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه با حفظ وحدت و انسجام در مسیر پیشرفت کشور گام برداریم افزود: براساس تفکیک قوا قوه‌ مجریه و قضائیه باید از تصمیمات قوه‌ مقننه به عنوان قانون‌گذار تبعیت کنند و در قوه‌ مقننه نیز این تضارب آراء است که به اتخاذ بهترین تصمیم و تصویب قانون منتهی می‌‌شود.

وی قوه‌ مجریه را همانند یک موتور محرکه که چرخ دنده‌های آن باید منظم و یکپارچه باشند تشبیه کرد و گفت: وجود یکپارچگی، وحدت و انسجام در قوه‌ مجریه یک اصل است چون نظرات متفاوت جلوی رشد جامعه را می‌گیرد.

وی افزود: در قوه‌ مجریه فرماندار حق دارد که با هماهنگی مدیران کل نیروهای هم‌سویی که در مسیر نظام و انقلاب هستند برای مناصب شهرستانی در نظر بگیرد.

وی خطاب به فرماندار ماسال تأکید کرد: با شهامت کامل افراد پاکدست، مورد قبول جامعه و وفادار به نظام جمهوری اسلامی که صلاحیت آن از طریق مراجع ذی‌صلاح تأیید شود را در مناصب مختلف در نظر بگیرید.

وی با اشاره به اینکه کمک ائمه جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته برای مردم را زودتر به نتیجه می‌رسانند گفت: نماد بارز این اقدامات پیگیری‌های مؤثر نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در موضوع سد شفارودر است که قدردان آن هستیم.

 سالاری با اشاره به اینکه به قوه مجریه و شورای اداری منسجم نیازمندیم افزود: نظارت مردم بر ما باید نهادینه شود.

وی با تأکید بر اینکه در سالن جلسات باید به اندازه‌ جلسات اداری، جلسات مردمی تشکیل شود افزود: مردم به عنوان کارفرمای ما باید در امورات مختلف دخیل باشند و پیگیری مشکلات آنان وظیفه‌ ماست.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه هر کس نمی‌تواند برای مردم کار کند از منصب خود خداحافظی کند، گفت: صندلی مسئولیت وراثتی نیست.

وی گفت: از همه‌ی مردم و رسانه‌های استان می‌خواهم اگر فرد مسئولین با اقدامات تبعیض آمیز خوشاوندان خود را بکار گرفته است با صدای بلند اعلام کند تا با وی برخورد شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه به امر معروف و نهی از منکر مردم نسبت به دولت اعتقاد جدی دارم، افزود: نقدها باید از طریق مردم و رسانه‌ها منعکس شود. باید احترام مردم حفظ شود و توهین به هیچ‌وجه زیبنده‌ گیلان نیست.

وی خاطر نشان کرد: اگر فردی بگوید استاندار کاری را انجام نداده تنها تضعیف نیست بلکه تقویت در پیشبرد اهداف و امورات است.

 سالاری با بیان اینکه گلایه‌مندی امروز جوانان مربوط به همه‌ ما است گفت: از همکاران خود می‌خواهم که تقصیرات را گردن دیگران نیندازند.ایجاد اشتغال برای جوانان وظیفه‌ همه‌‌ ما است. نمی‌توان صرفاً این موضوع را از طریق دولت به نتیجه رساند.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: دینداری فقط محدود به برگزاری مناصب و مناسک نیست بلکه خدمت نکردن به مردم خیانت به دین و نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه آن جوانی که با تندی به ما گلایه می‌کند نیز انقلابی است گفت: نباید اعتراضات را که براساس عملکرد ناصحیح شکل می‌گیرد به پای انقلاب بنویسیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد جوانان از ما گلایه‌مند هستند، گفت: در این میان جوانان علی رغم تضارب آراء قدردان انقلاب، رهبر و زحمات صورت گرفته از سوی نظام خود هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید جوانان را به عرصه مدیریتی بیاوریم، گفت: با توجه به اینکه به توانمندی جوانان اعتقاد راسخ دارم مسئولیت موفقیت آنان پس از بکارگیری در مناسک مختلف را قبول می‌کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: باید همانند روزهایی که از جوانان در مناصب فرماندهی لشکر و وزارت‌خانه‌ها استفاده کردیم اکنون نیز باید از آنان کمال بهره را در مناصب مدیریتی ببریم. بنده در بکارگیری جوانان اهتمام خواهم داشت و روی آنان سرمایه‌گذاری می‌کنم.

استاندار گیلان ظرفیت‌های موجود در شهرستان ماسال را بسیار بالا دانست و افزود: باید با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاران، بخش خصوصی به پیشرفت این شهرستان کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه‌ سفرهای شهرستانی به‌منظور بررسی مشکلات در ماه‌های آتی به این شهرستان سفر خواهم کرد.

در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات محمود قاسم‌نژاد فرماندار سابق، محمدجواد عامر به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان ماسال معرفی شد.

ماسال مصطفی سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر