کد خبر: 577511 A

فرهاد دلق پوش خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل کارگروه ویژه پایش بازار و اصناف در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق‌پوش با حضور در محل اتاق اصناف مرکز استان گیلان دستور تشکیل کارگروه ویژه ای تحت عنوان "پایش بازار و اصناف" را صادر کرد.

وی پایش و آنالیز روزانه بازار و بررسی چگونگی تحولات و نظارت بر آن را ، از اهداف این کارگروه برشمرد و تشریح کرد: برنامه ریزی و آینده پژوهی در ظرفیت های بالفعل و بالقوه بازار وهمچنین ذخیره سازی بهنگام جهت تامین معیشت مردم به شدت در ایجاد تعادل بازار گیلان، احساس می شود.

دلق پوش؛ بازار را ظرفیت مناسبی برای رونق و تحرک اقتصادی کشور دانست و گفت: چالش های اقتصادی در همه جای جهان هست ولی مهم این است که متناسب با مشکلات راهکار های لازم را نیز با هم اندیشی و برنامه ریزی درست ارائه کرد فلذا با کمک بازاریان باتجربه و روسای اتحادیه ها، باید زنجیره ای از مدیریت کارآمد، حاکمیت داشته باشد.

وی از اصناف و بازاریان بعنوان ویترین فرهنگی و اقتصادی شهر یاد کرد و اظهار داشت: علاوه بر بحث اقتصاد داخلی بازار، پشتیبانی و پاسخگویی به نیازهای گردشگران نیز بر عهده کسبه و بازار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزود: کسبه و بازاریان به استناد کلام پیامبر اکرم (ع) که می فرماید؛ "اَلکادُّ علی عِیالِهِ کَالْمُجاهدِ فی سَبیلِ الله" ، مانند کسی هستند که در راه خدا جهاد می کند، از تلاش این قشر زحمتکش تشکر کرد.

فرهاد دلق پوش اذعان کرد: کاسبان متعهد بازار، مدیران واقعی بازار و در خط اول جبهه اقتصادی هستند لذا باید برای رونق بیشتر بازار برنامه و طرح بدهند و در کنار کار و فعالیت های روزمره، از تحرکات و تحولات اقتصادی تاثیر گذار بر بازار غفلت نکنند.

متولی بخش صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تاکید بر اینکه از آزمون و خطا در مدیریت بازار باید پرهیز کرد، افزود: باید با سیاستگذاری و برنامه ریزی دقیق و استفاده از روش های نوین کسب و کار، بازار را رونق داد و مشکلات را به صورت ریشه ای و با در نظر گرفتن واقعیت ها حل و فصل کرد.

دلق پوش ورود سالانه 20 میلیون گردشگر به گیلان را یکی از عوامل انگیزشی برای رونق بازار برشمرد و گفت: برای کسب درآمد از بخش گردشگری و استفاده از این فرصت طلایی به نحو شایسته باید برنامه ریزی کرد و حتی از منابع بانکی نیز در حمایت از طرح های خوب و ایده های مطلوب می توان بهره گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان برنامه ریزی، تامین اقلام اساسی مورد نیاز در فصل پایانی سال را یکی از وظایف و اهداف کارگروه پایش تعیین کرد و تصریح نمود: به فراخور نیاز مردم و حضور گردشگران در استان برای تامین اقلام و ذخیره سازی و عرضه به هنگام با نظارت ویژه باید اقدام گردد تا خدمات بازار، متناسب با تقاضا به نحو دقیق مدیریت شود و این مستلزم همراهی اصناف و بازاریان استان می باشد. 

 

سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان فرهاد دلق‌پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر