کد خبر: 577514 A

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: در حال حاضر 10 هزار یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند.

به گزارش ایلنا از رشت، نشست مشترک مدیرکل کمیته امداد گیلان و فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی برای حمایت بیشتر از نیازمندان و ایتام و خدمت‌رسانی بهتر به آنها برگزار شد.

علیرضا محمدی، مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه در حال حاضر ده هزار یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد گیلان هستند، گفت: حامیان از چهار هزار و 500 یتیم حمایت می‌کنند و هفت هزار فرزند محسنین فاقد حامی، نیازمند کمک و مساعدت بیش از گذشته نیکوکاران هستند.

وی کمک‌های خیران و حامیان به ایتام و نیازمندان را موجب بهبود سطح زندگی آن‌ها دانست و افزود: کمیته امداد به‌تنهایی قادر به تأمین همه نیازهای محرومان و رفع مشکلات آن‌ها نیست و باید عموم مردم و مسئولان از هر طبقه و قشر با حس مسئولیت اجتماعی به نیازمندان محل و منطقه خود توجه داشته باشند.

محمدی به افتتاح صندوق امداد ولایت باهدف ترویج سنت قرض‌الحسنه و کمک به هم نوعان نیازمند اشاره کرد و گفت: خیران با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت می‌توانند به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند کمک کنند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان مشکلات مسکن، اشتغال، درمان، تحصیل، ازدواج و معیشت خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را از مشکلات اصلی آن‌ها عنوان کرد و ادامه داد: افتتاح صندوق امداد ولایت کمیته امداد فرصت و فضای مناسبی را برای سپرده‌گذاری خیران و نیکوکاران فراهم کرده است تا در مسیر توانمندسازی نیازمندان بتوانند یاری‌رسان این نهاد باشند.

امیر دریادار احمدرضا باقری، فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی بابیان اینکه کمیته امداد تاکنون خدمات گسترده‌ای در بخش‌های حمایتی، معیشتی، فرهنگی، مسکن و اشتغال به خانوارهای محروم ارائه کرده است، گفت: کارکنان نیروی دریایی حمایت تعدادی از ایتام را به عهده خواهند گرفت تا در مسیر خدمت به نیازمندان سهمی داشته باشند.

وی به اهمیت کار در کمیته امداد اشاره کرد و افزود: همه وظیفه‌داریم در مسیر کاهش فقر و مشکلات خانوارهای نیازمند یاریگر کمیته امداد باشیم و هریک از افراد جامعه باید به مسئولیت اجتماعی خود به نحو شایسته‌ای جامه عمل بپوشانند و در این صورت است که می‌توانیم به سمت جامعه‌ای سالم و بانشاط و با کمترین مشکلات و معضل حرکت کنیم.

 

استان گیلان کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر