کد خبر: 107973 A

طی نامه ای به وزیر کشور؛

آنچه که مایه نگارش این سطور شد، میدان یافتن برخی اشخاص و محافلی است که در عین زاویه داشتن با دولت تدبیر و امید و با القای تفرقه بین مجموعه نیروهای حامی رئیس جمهور منتخب، در صدد ایجاد فشار و اعمال سلایق شخصی و گروهی خود در فرآیند انتخاب استاندار هستند.

ایلنا: حامیان روحانی در استان یزد طی نامه‌ای به وزیر کشور، خواستار واگذاری مسئولیت استانداری یزد به هر یک از آقایان مهندس اولیاء، سفید و کلانتری در دوره جدید مدیریت استان یزد شدند.

به گزارش ایلنا از یزد، ستاد ائتلاف اصلاح طلبان حامی حجت الاسلام و المسلمین روحانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نامه‌ای به رحمانی فضلی که رونوشتی از آن به دفتر رئیس جمهور و امام جمعه یزد ارسال شده، خواستار تغییر جدی در نحوه مدیریت استان شدند و گزینه‌های مورد نظر خود را پیشنهاد کردند.

متن نامه بدین شرح است:

جناب آقای رحمانی فضلی

وزیر محترم کشور جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با احترام؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، سر تعظیم به ایثار غیورمردان رزمنده و از جان گذشتگی شهیدان، آزادگان و جانبازان فرود آورده، از ارواح طیبه شهدای راه دین و میهن، مدد می‌جوئیم تا ما را در راه تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ثابت قدم بدارد.

همانگونه که مستحضرید تحقق حماسه سیاسی بیست و چهار خرداد ۹۲ و استقرار دولت تدبیر و امید، موجی از امید برای تحقق مطالبات به حق مردم و رفع موانع و مشکلات فراروی جامعه به وجود آورد و از همین روست که به کارگیری نیروهای ورزیده، با تجربه، اعتدال گرا و همسو با رای ملت و برنامه‌های دولت تدبیر و امید به عنوان مدیریت کلان در استان‌ها به انتظاری عمومی مبدل شد تا در پرتوی آن، ساز وکار لازم برای تحقق برنامه‌های دولت و تعمیق ارتباط با مردم فراهم گردد.

ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان یزد، تعیین نمایندگان عالی دولت در استان را حق و مسئولیت قانونی و طبیعی آن مقام عالی می‌داند که این مهم در هماهنگی با ریاست محترم جمهوری و تصویب هیات وزیران عینیت می‌یابد. از اینرو تلاش مجموعه نیروهای حامی جناب آقای دکتر روحانی در استان آن بوده که در فضائی آرام و به دور از تنش‌های قدرت طلبانه، شرایط لازم را برای بررسی کار‌شناسانه گزینه‌های مطرح فراهم نموده و به تلاش برخی نیروهای معتمد نزدیک به دولت بسنده نماید. اما آنچه که مایه نگارش این سطور گردید، میدان یافتن برخی اشخاص و محافلی است که در عین زاویه داشتن با دولت تدبیر و امید و با القای تفرقه بین مجموعه نیروهای حامی رئیس جمهور منتخب، در صدد ایجاد فشار و اعمال سلایق شخصی و گروهی خود در فرآیند انتخاب استاندار هستند.

رجاء واثق داریم، وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران بیش از آنکه در پی راضی نگه داشتن این و آن باشد، به تحقق وعده‌های رئیس جمهور و اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید می‌اندیشد و از اینرو سکان استانداری‌ها را به کف با کفایت مدیرانی می‌سپارد که نه در شعار بلکه در عمل، دلبستگی خویش را به نظام، اعتقاد خود را به روش و منش مورد تائید ملت و اهتمام به خط مشئ اعتدال نشان داده‌اند. در همین راستا این ستاد با بررسی سوابق و شرایط ۱۹ نفر از گزینه‌های مطرح و پیشنهادی و با تعیین شاخص‌ها و امتیازبندی آن و در عین احترام به همه گزینه‌ها، سه نفر از افرادی که بالا‌ترین امتیاز را کسب نموده و به حمدالله همگی از اشخاص برجسته، توانمند و مورد وثوق می‌باشند، شامل آقایان مهندس سید حمید کلانتری، مهندس علی اکبر اولیاء و مهندس غلامعلی سفید را معرفی می‌نماید. امید آنکه با تعیین یکی از این افراد شایسته، یزد دیار صالحان و راستان و خاستگاه بزرگان اصلاح طلب، بیش از گذشته نقش خود را در روند توسعه و رشد سرزمین اسلامیمان ایفا نماید.

وزیر کشور یزد استانداری یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر