کد خبر: 113180 A

رییس مرکز مدیریت حوادثو فوریت‌های پزشکی استان یزد:

وی زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین مصدومین در محل وقوع حادثه را در شهر را هشت دقیقه و در جاده ها ۱۵ دقیقه عنوان کرد.

رییس مرکز مدیریت حوادثو فوریت‌های پزشکی استان یزد بر حضور فعال و پررنگ‌تر خیرین در امر احداثپایگاه‌های امداد جاده‌ای یزد تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از یزد، محمد حسن نجفی رییس مرکز مدیریت حوادثو فوریت‌های پزشکی استان یزد در جمع اصحاب رسانه یزد تعداد پرسنل اورژانس ۱۱۵ را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: هم اکنون ۴۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در سطح استان در حال خدمت رسانی به مصدومان هستند که از این تعداد ۱۵ پایگاه شهری و مابقی پایگاه‌ها جاده‌ای هستند.

وی زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین مصدومین در محل وقوع حادثه را در شهر را هشت دقیقه و در جاده‌ها ۱۵ دقیقه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه روزانه دو هزار و ۵۰۰ نفر با مرکز ۱۱۵ یزد تماس حاصل می‌شود افزود: از این رقم ۱۳۰ مورد آن منجر به ماموریت می‌شود و مابقی به آن‌ها مشاوره داشته می‌شود.

دکتر نجفی با اشاره به فعالیت ۴۲ پایگاه در استان یزد افزود: در حال حاضر ۶۵ دستگاه آمبولانس با تمام تجهیزات در این پایگاه‌ها مستقر هستند.

رییس مرکز مدیریت حوادثو فوریت‌های پزشکی استان یزد از افرادی که سر سانحه حاضر هستند خواست که به فرد آسیب زده دست نزند و اجازه بدهند که نیروهای اورژانس به فرد مصدوم خدمات ارائه کنند چرا که این حرکات به فرد آسیب فراوان وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد این پایگاه‌های توسط خیرین ساخته شده است اظهار داشت: یک پایگاه امداد جاده‌ای تا پایان سال جاری در منطقه شمسی - رستاق افتتاح می‌شود.

وی بر لزوم آموشهای همگانی در بین احاد جامعه به منظور کاهش عوارض ناشی از حوادثتاکید کرد و گفت: در همین راستا تاکنون هفت هزار نفر در استان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

یزد اورژانس یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر