کد خبر: 129303 A

استانداریزد:

چکیده: استاندار یزد در خصوص اعتراض صنفی کارگران معدن چادرملو به دستمزدهای ناعادلانه و اخراج دبیر نهاد کارگری این معدن می‌گوید آنچه که قوانین و مقررات حکم می‌کند را به کار می‌گیریم تا از حقوق کارگران دفاع کنیم.

استاندار یزد گفت: حقوق کارگران چادرملو پیگیری می شود.

به گزارش " ایلنا " از یزد، سید محمد میر محمدی صبح امروز در نخستین نشست خبری خود با رسانه ها با اشاره به برخی مباحثدر خصوص اعتصاب کارگران چادر ملو گفت: آنجه که قوانین و مقررات حکم می کند را به کار می گیریم تا از حقوق کارگران دفاع کنیم. اداره کل کار وظیفه حمایت از حقوق کارگران را به عهده دارد و این مسئله در دست پیگیری است.
وی افزود: باید توجه کرد ضمن این که از حقوق کارگران دفاع می کنیم باید از کار هم دفاع کنیم چرا که اگر کار نباشد، کارگری نخواهد بود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: باید مراقب بهره برداری های سیاسی از این گونه اتفاقات باشیم.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی اجرای طرح توسعه امامزاده جعفر(ع) گفت: این طرح که در گذشته اجرا شد، مورد انتقاد واقع شد بنابراین تصمیم بر آن شد طرح مورد نظر با حضور کارشناسان ذیربط مورد بازبینی قرار گیرد تا از بافت تاریخی حراست شود.
" میر محمدی " همچنین در پاسخ سوالی مبنی بر ساماندهی اتباع بیگانه در استان یزد گفت: اتباع بیگانه انسان هستند و بعضاً برادر دینی ما ولی تفاوتهایی در وضعیت زندگی آنها با شهروندان وجود دارد که به این دلیل لازم است طرح جامعی در رابطه با آنان اجرا شود.
او افزود: در این رابطه چندین جلسه را برگزار کرده ایم ولی به علت پیچیدگی کار هنوز به طرح مشخصی نرسیده ایم.
سید محمد میر محمدی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که ادارات کل از تعیین جلسات ملاقات عمومی با مردم اجتناب می ورزند، گفت: بنده نسبت به تماس مستقیم افراد با استاتدار معتقد نیستم و نیازی نیست افراد از شهرستان بافق برای دیدن استاندار به یزد بیایند.
وی گفت: هر فرماندار و بخشداری باید مسائل حوزه خود را حل کند چرا که اگر فرمانداری بیاید و مدام مشکلات را بیان کند از وظیفه خود خارج شده است. استاندار باید وقت خود را به کار گیرد تا مشکلات بزرگ استان را حل کند.
استاندار دولت تدبیر و امید در پاسخ به سوالی مبنی برسرانجام استخدام دولت سابق در استان گفت: همان گونه که مطلع هستید مصوبه خلاف قانون دولت سابق در خصوص استخدامها لغو شده است و استخدامها جنبه اجرایی ندارد.
وی گفت: برای چابک سازی دولت تا آن جایی که بشود امور به بخش خصوصی واگذار می شود.
وی در خصوص ایجاد اشتغال هم گفت: با گذشت زمان اثبات شده است که طرح بنگاههای زود بازده موفق نبوده و باید برای ایجاد زمینه اشتغال، کار آفرینان مشارکت نموده و افراد را در بخش غیر دولتی به کار گیرند تا از این طریق کار آفرین هم ضمن ایجاد فرصت اشتغال هم تربیت شود.
استاندار یزد در این جلسه هم چنین از موفقیت دانش آموزان یزدی در کنکور سراسری ۹۲ خبر دارد و گفت: استان یزد برای بیستمین سال پیاپی رتبه اول را در کنکور کسب کرده است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تغییرات در حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی هم گفت: وزارت کشور هر گونه تغییر در حوزه های انتخابی را به تهیه طرح جامع تقسیمات کشوری موکول کرده است.
وی در پایان سخنان خود نیز با مهم برشمردن حفظ آثار تاریخی یزد گفت: تا کنون دو جلسه با دکتر نجفی در رابطه با با فت تاریخی یزد داشته ام و حراست از آن را در دستور کار قرار داده ایم.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین تغییرات و انتصابات در استان گفت: معاونت عمرانی پیشنهادی بنده به زودی معرفی می شود که با توجه به سابقه خوبی که در میراثفرهنگی داشته است امیدوارم در امور عمرانی و همچنین احیای با فت تاریخی موثر باشد.
وی در عین حال گفت: هر تغییری پروسه خود را دارد؛ و ممکن است برای هر تغییر بیست روزی به طول بینجامد.

بخش خصوصی حقوق دانش آموزان دولت فرماندار قوانین و مقررات کنکور مجلس شورای اسلامی معدن یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر