کد خبر: 167349 A

باحضور معاون وزیر آموزش و پرورش؛

معاون برنامه ریزی سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه مراسم با بیان اینکه خیران به تنهایی در حدود هزار کلاس درس را در ۱۲۰۰ پروژه و بصورت مشارکتی با دولت هزار کلاس درس را در ۱۹۰ پروژه اجرا کرده اند، به پروژه های نیمه تمام دولتی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد تا خیران در اتمام این مهم نیز اهتمام داشته باشند.

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شامگاه یکشنبه در یزد برگزار شد.

به گزارش ایلنا از یزد، در این مراسم که در باغ خان شهر یزد برگزار شد، با حضور آیت الله ناصری امام جمعه یزد، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، معاون برنامه ریزی سازمان نوسازی مدارس کشور، محمد علی طالبی معاون سیاسی استانداری یزد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد و حدود ۳۰۰ نفر از خیران استان همراه بود.

انسان با تعلیم و تربیت به کمال می رسد

امام جمعه یزد در این مراسم با بیان اینکه سرمنزل مقصود، کمال انسان است، گفت: انسان با تعلیم و تربیت به کمال می رسد و معلم و تجهیزات لازم در این زمینه نقش موثری دارند.

وی، مدرسه سازی و تامین تجهیزات تحصیل را یکی از ابزار تربیت دانش آموز و سوق او به کمال عنوان کرد و افزود: خیران مدرسه ساز و معلمان و مدیران اجر بالایی نزد خداوند دارند.

آیت الله ناصری سپس با بیان اینکه در عالم جز خداوند چه کسی را سراغ دارید که بتواند مشکلات را حل کند، گفت: از آن فردی که به کره ماه قدم گذارد پرسیدند چه خاطره ای از آنجا داری، او گفت وقتی از آن دستگاه پیاده شدم و در فضا رها شدم، دیدم هیچ چیز در اختیار من نیست و کسی نیست تا اگر مشکلی پیش آید مرا کمک کند، ولی در درون خود حس می کردم کسی وجود دارد که بتوانم به او امید داشته باشم و او مرا نجات دهد.

امام جمعه یزد گفت: صحنه های زندگی، صحنه های حرکت به سوی خداست ولی ما پس از حل مشکلات او را فراموش می کنیم؛ در حالیکه او آنقدر عطوف و مهربان است که ما را مورد مواخذه قرار نداده و رسوا نکرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بهترین دوران شکوفایی را دوران آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: باید در این دوران در جهت عقل و دین و رشد دانش آموزان، تربیت اخلاقی و زنده کردن فطرت آنان تلاش کنیم.

خیران در تکمیل طرح های نیمه تمام استان یزد مشارکت کنند

معاون برنامه ریزی سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه مراسم با بیان اینکه خیران به تنهایی در حدود هزار کلاس درس را در ۱۲۰۰ پروژه و بصورت مشارکتی با دولت هزار کلاس درس را در ۱۹۰ پروژه اجرا کرده اند، به پروژه های نیمه تمام دولتی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد تا خیران در اتمام این مهم نیز اهتمام داشته باشند.

صابری گفت: علیرغم شرایط نامساعد اقتصادی، تعهد خیران مدرسه ساز طی سال های ۹۱ و ۹۲ از ۶۸۸ میلیارد تومان به ۷۴۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.

صابری گفت: بر اساس آئین نامه اجرایی بودجه ۹۲، خیران می توانند در پروژه های دولتی که حداکثر تا ۷۰ درصد پیشرفت کرده است، مشارکت نمایند و نام آن مجموعه را به دلخواه خود تعیین کنند.

پرونده خیّری پایان ندارد

آذر افشار از جانبازان سال های دفاع مقدس و بانی ساخت ۴ مدرسه در استان یزد در بخش دیگری از این مراسم گفت: پس از مرگ، پرونده جانبازی من بسته می شود ولی پرونده خیّری بسته نمی شود و من بدین علت دست به این کار زدم.

معاون سیاسی استانداری یزد هم در سخنانی کوتاه با تقدیر از زحمات آقای آذر افشار گفت: در زمان تصدی معاونت فرمانداری خاتم شاهد همت ایشان برای ایجاد مدرسه در آن منطقه بودم و امیدوارم خدمات ایشان ادامه یابد.

۶ هزار پروژه نیمه تمام در کشور

در این مراسم اعلام شد حدود ۶ هزار پروژه نیمه تمام در حوزه مدرسه سازی کشور وجود دارد که خیران می توانند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند.

اجرای قطعاتی از سوی صدیقی راد خواننده پاپ، اجرای سرود نوجوانان استثنایی و پخش بروشوری بمنظور معرفی طرح های نیمه تمام استان یزد از دیگر بخش های این مراسم بود.

همچنین در پایان این مراسم از آقایان دکتر مجید صالحی، بخشنده یزدی، محمد حسین دستمالچی، حاج مرتضی رحمانی زاد، عباس کاظمیان، احمد زهرایی، حسین دهقانی اشکذری و خانواده میرشمسی بعنوان خیران مدرسه ساز سال ۹۲ استان یزد تقدیر شد و حاضران در ضیافت شام حضور یافتند.

یزد شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر