کد خبر: 167547 A

بمنظور برنامه ریزی و بهره وری در امور؛

این مقام قضائی ادامه داد: گر چه حفظ ظواهر دینی و مذهبی نیز ضروری است اما نباید به گونه ای عمل شود تا افراد به سوی ریاکاری سوق داده شوند.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: ترغیب و تشویق کارکنان به انجام احسن وظایف در مواجهه با مردم بهترین و ارزشمندترین کار فرهنگی است.

به گزارش ایلنا از یزد، غلامحسین حیدری صبح امروز در نخستین جلسه اتاق فکر دادگستری استان یزد افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا کار ارباب رجوع با بهترین کیفیت، سرعت و دقت انجام پذیرد.

وی بر تدوین برنامه های فرهنگی در جهت ارتقاء سطح اعتقادات و پایبندی بر الزامات دینی تأکید کرد و اظهار داشت: کار و برنامه فرهنگی برای کارکنان باید بر تقویت انگیزه و کشش درونی افراد استوار باشد تا تأثیر عمیق و ماندگاری را بر جای گذارد.

این مقام قضائی ادامه داد: گر چه حفظ ظواهر دینی و مذهبی نیز ضروری است اما نباید به گونه ای عمل شود تا افراد به سوی ریاکاری سوق داده شوند.

وی تصریح کرد: احقاق حق و اجرای عدالت مهمترین هدف دستگاه قضایی است و برنامه های فرهنگی در دستگاه قضائی باید به جهت تکامل شرح وظایف کارکنان و در جهت این اهداف برنامه ریزی گردد.

نماینده قوه قضائیه در استان، نیروهای اداری و قضائی دادگستری را از جمله سالم ترین، پاک ترین و منظم ترین نیروهای شاغل در دستگاه قضائی کشور معرفی کرد و ابراز داشت: اما باید زمینه ای را فراهم آورد تا در آینده نیز این شرایط تقویت و پایدار بماند.

رئیس کل دادگستری تشکیل کلاس های اخلاق و بهره گیری از اساتید مجرب در این حوزه را خواستار شد و بیان داشت: انسان همواره به تذکر نیاز دارد و حضور در جلسات اخلاق انسان را از لغزش و خطا دور نگه می دارد.

حیدری خاطر نشان کرد: پاسخگوئی سریع، بی منت و در چهار چوب ضوابط به ارباب رجوع باید اولویت کار کارکنان باشد.

وی گفت: هزینه های تمام شده مراجعه یک نفر به یک اداره بسیار بالاست و چنانچه هزینه کرایه، اقامت و از کار افتادگی یک نفر را به واسطه یک کار اداری محاسبه کنیم هزینه گزافی است در این صورت حق الناس سنگینی بر عهده کسی است که بدون دلیل مراجعان را امروز و فردا می کند.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: بر اساس صحبت بزرگان و علمای علم اخلاق بزرگترین واجبات رسیدگی به امور مردم است و بر این اساس نباید با مشغول کردن کارکنان به امور مستحبی در ساعات اداری آنها را از انجام وظیفه اصلی شان باز داشت.

یزد اتاق فکر دادگستری یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر