کد خبر: 178506 A

حجت الاسلام معزالدینی در نمازجمعه یزد:

وی اظهار داشت: باید در این زمینه جو کشور را آرام نگه داریم، نه اینکه هر گروه و هر کسی این تیم را امر و نهی کند بلکه باید از آنها حمایت جدی نماییم. نگارش متن توافقنامه آغاز شده همچنانکه برخی اختلافات وجود دارد و این اختلافات در پرانتز گذاشته شده تا بیشتر روی بحثکار شود.

امام جمعه موقت یزد گفت: باید از تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان حمایت کرد.

به گزارش ایلنا از یزد، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن معزالدینی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر یزد با اشاره به ادامه مذاکرات میان ایران و ۵ + ۱ گفت: امیدواریم تیم مذاکره کننده هسته ای در جوّی آرام تصمیمات درستی بگیرد و از حق نظام دفاع کند.

وی اظهار داشت: باید در این زمینه جو کشور را آرام نگه داریم، نه اینکه هر گروه و هر کسی این تیم را امر و نهی کند بلکه باید از آنها حمایت جدی نماییم. نگارش متن توافقنامه آغاز شده همچنانکه برخی اختلافات وجود دارد و این اختلافات در پرانتز گذاشته شده تا بیشتر روی بحثکار شود.

نواده شهید صدوقی با اشاره به انتصاب افراد جدید در شورای راهبردی خارجی کشور توسط رهبر انقلاب گفت: این امر نشان از این است که رهبری انقلاب شخصا مذاکرات را تعقیب می کند و امیدواریم مذاکره کنندگان با این پشتوانه قوی، از مذاکرات سربلند بیرون بیایند.

هدف داعش، اسلام هراسی است

وی در ادامه به بیان اوضاع عراق پرداخت و گفت: داعش، مصیبتی است که امروز دامن اسلام را گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین معزالدینی افزود: بخش قابل توجهی از ارتش عراق، از زمان صدام در ارتش باقیمانده بودند که در این مدت نیز نسبت به تغییر آنان اقدام نشده بود.

خطیب موقت جمعه در ادامه، هدف اصلی داعش را اسلام هراسی در جهان دانست و گفت: این گروه سعی دارد تا این ذهنیت را جای بیندازد که اسلام در هر جای جهان، همین است و بس!

امام جمعه موقت یزد هدف دیگر داعش را بسط اختلاف شیعه و سنی و اختلافات فرقه ای میان کشورهای اسلامی دانست.

وی با بیان اینکه امت اسلام از بقاع متبرکه دفاع خواهند کردند افزود: امیدواریم با وحدت و کنار گذاشتن اختلافات قومی و فرقه ای بزودی گروه داعش ریشه کن شود. معزالدینی ابراز امیدواری کرد تا در سایه تدبیر، موضوع داعش ظرف چند روز آینده روشن شود.

اختلافات مربوط به زمان انتخابات است

معزالدینی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: باید دلهای خود را از کینه پاک کنیم و کینه ها را تبدیل به دوستی نماییم. وی تصریح کرد: اختلاف سلیقه امری عادی در همه جوامع است و نبایدسلیقه ها تبدیل به کینه شود و رقابت برای دوران کوتاه در زمان انتخابات است و رفاقت برای دوران طولانی حیات و ارائه خدمات است.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران گفت: این شهید بزرگوار بازوی پر توان برای امام و نظام بود و جان خود را فدای اسلام نمود.

وضعیت خطابه و منبر یزد راضی کننده نیست

معزالدینی با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: مسئله خطابه و تبلیغ امر حساسی است و اگر کسی به فن تبلیغ آشنایی نداشته بود، نتیجه معکوس می دهد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات یزد باید کار کند و کادر سازی کند، افزود: بنده از وضعیت وعظ و خطابه یزد راضی نیستم و در این زمینه باید سازمان تبلیغات خیلی کار کند ولی نباید تبلیغات را دولتی کند.

نواده شهید صدوقی در این رابطه گفت: در آمریکا فرضا اگر کسی بخواهد کشیش شود، بیش از دیگران تحصیل می کند چراکه خطابه و منبر رفتن " سرمایه " می خواهد. یزد، افرادی همچون آسید یحیی احمدآبادی، مرحوم مالمیری، وزیری و… داشته است و وضعیت امروز خطابه در یزد راضی کننده نیست.

آغاز هفته قوه قضائیه و صرفه جویی در مصرف آب

معزالدینی همچنین با اشاره آغاز هفته قوه قضائیه، کار قضات را بسیار حساس دانست و گفت: نقل است از معصوم که قضات ۴ دسته اند که ۳ دسته از آنان بعلت ضایع کردن حق مردم به جهنم می روند.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه بحران بی آبی در استان جدی است، گفت: باید همه دست به دست یکدیگر دهیم و در مصرف آب صرفه جویی کنیم؛ چراکه منابع آبی محدود است.

وی در پایان برای ملی پوشان تیم ملی فوتبال در برزیل آرزوی توفیق کرد.

یزد معزالدینی نمازجمعه یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر