معرفی نامزدهای دریافت سیمرغ بخشهای نگاه نو؛ مستند؛ هنر و تجربه و انیمیشن جشنواه فیلم فجر
نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بخش نگاه نو و مستند؛ هنر و تجربه و انیمیشن سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در حوزههای مختلف اعلام شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا؛ اسامی نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بخش نگاه نو بدین شرح است:
*بهترین فیلم
ابد و یک روز به تهیه کنندگی سعید ملکان
ایستاده در غبار به تهیه کنندگی حبیب والینژاد
متولد ۶۵ به تهیه کنندگی محمد مهدی عسگرپور
لاک قرمز به تهیه کنندگی مجید مجیدی و کامران مجیدی
خانهای در خیابان چهل و یکم به تهیه کنندگی سید محمود رضوی
*بهترین کارگردانی
ابد و یک روز به کارگردانی سعید روستایی
ایستاده در غبار به کارگردانی محمد حسین مهدویان
متولد ۶۵ به کارگردانی مجید توکلی
برادرم خسرو به کارگردانی احسان بیگلری
لاک قرمز به کارگردانی سید جمال سید حاتمی.
نامزدهای بخش مستند
اسامی نامزدهای بخشهای مختلف مستند جشنواره فیلم فجر نیز بدین شرح است:
*بهترین کارگردانی
مهرداد اسکویی برای کارگردانی رویاهای دم صبح
بهروز نورانیپور برای کارگردانی A۱۷۵
هادی معصوم دوست برای فیلم خوان بیخان
رضا فرهمند و کمیل سهیلی برای فیلم آزادی
لقمان خالدی برای کارگردانی فصل هرس
*بهترین فیلم مستند
رویاهای دم صبح به تهیه کنندگی مهرداد اسکویی
A۱۷۵ به تهیه کنندگی بهروز نورانیپور
زمناکو به تهیه کنندگی محمد شکیبا نیا
خوان بیخان به تهیه کنندگی محسن استاد علی و نسرین عبدی
*بهترین دستاورد فنی و هنری
رضا تیموری برای تصویربرداری فیلم اهالی خیابان یک طرفه
مهدی آزادی برای تصویربرداری A۱۵۷
سید حسن سیدی پریشان برای تصویربرداری فیلم خاطرات خانه متروک
محمد حدادی برای تصویربرداری رویاهای دم صبح
هادی معصوم دوست برای تدوین فیلم خوان بیخان.
نامزدهای بخش هنر و تجربه
نامزدهای بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر نیز به شرح زیر معرفی شدند:
*چهارشنبه به کارگردانی سروش محمدزاده
*سگ و دیوانه عاشق به کارگردانی علی محمد قاسمی
*ممیرو به کارگردانی هادی محقق
*نیم رخها به کارگردانی ایرج کریمی
*یک شهروند کاملا معمولی به کارگردانی مجید برزگر
در این بخش دو جایزه بهترین فیلم و جایزه ویژه هیات داوران از طرف گروه هنر و تجربه به برگزیدگان اهدا میشود.
نامزدهای بخش انیمیشن
انیمیشنهای راه یافته به رقابت در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مشخص شدند و از میان نامزدهای اعلام شده از دو اثر تقدیر خواهد شد.
در این دوره از جشنواره به منظور حمایت از آثار انیمیشن، نمایش ۸ اثر در کاخ مردمی از ۱۵ بهمن آغاز شد.
پس از نمایش این آثار و داوری انیمیشنها توسط انجمن بین المللی فیلمساز انیمیشن (آسیفا)، چهار اثر معرفی شدند که از این تعداد، دو اثر در مراسم اختتامیه جشنواره تقدیر خواهند شد.
اسامی این آثار بدین شرح است:
*پادشاه آب به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی حسین سلطانی و مجتبی امینی
*خلیج فارس ۲ به کارگردانی فرهاد عظیما و تهیه کنندگی سید وحید فرزادفر و فرهاد عظیما
*فهرست مقدس به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد امین همدانی
*در مسیر باران به کارگردانی حامد کاتبی و تهیه کنندگی مریم چوپانزاده.